24. ročník triatlonu o Pohár starosty města Prachatic,

Již  24. ročník  triatlonu o Pohár starosty města Prachatic, uspořádal triatlonový oddíl ŠUTRI Prachatice.

     I když nebyly povětrnostní podmínky pořadatelům nakloněny a sluníčko ohřálo závodníky až při vyhlašování výsledků, proběhl první závod Jihočeského poháru v triatlonu, díky pořadatelům, hladce, bez komplikací.

V prachatickém bazénu odplavali  triatlonisté 250m. Další triatlonová disciplína - cyklistika (kolo MTB) - startovala na Lázních svaté Markéty. Na kole  vystoupali až na Libínské sedýlko ( parkoviště 6km),kde je čekalo v cyklistickém depu přezouvání do běžeckých bot. Modrá značka dovedla triatlety pod rozhlednu Libín (2,5 km), kde protnuli cílovou pásku sobotního pohárového závodu.

V plavání  byl absolutně nejrychlejší David Leszkow (ŠUTRI Prachatice) , který startoval na cyklistiku z prvního místa (kolo se startovalo Gundersenovou metodou, nejrychlejší plavec startuje jako první) . V cyklistické části prachatického triatlonu si vedl nejlépe Erik Lorenc (ŠUTRI Prachatice,  po plavání na 22 místě), nastoupil do závodu s roční zdravotní pauzou a bylo vidět, že má na kole dobře natrénováno. Hned po startu začal předjíždět jednoho soupeře za druhým,  propracoval se  na první místo  a v  cyklistickém depu ( na Libínském sedýlku) přezouval jako první do závěrečného běhu .  Na pochybách , že to myslí s obhajobou prvního místa z loňského ročníku prachatického triatlonu vážně ,  nenechal nikoho Honza Hron (ŠUTRI Prachatice). I když Honzu jeho oddílový kolega Erik Lorenc předjel na kole, podařilo se mu v závěrečném běhu zmobilizovat všechny síly a Erika o šest vteřin v cíli přespurtoval.


 Při vyhlašování výsledků byly šutrácké dresy hodně vidět. Potěšující trend v oblibě prachatického triatlonu pokračuje , stále více se zapojují do tohoto  sportu místní občané. Pořadatele zájem o triatlon v Prachaticích těší  a letošní závod  je zároveň pozvánkou na příští 25 ročník o Pohár starosty města Prachatice.

Výsledky  absolutně:    

muži 1. Jan Hron  ŠUTRI PT           ženy     1. Šárka Grabmullerová

         2. Erik Lorenc ŠUTRI  PT                  2. Věra Hoštičková Novatop La.

                   3. Václav Zajíc TRISK ČB                  3. Eliška Korytarová ŠUTRI

 

Prachatický deník 8.11.2014

Prachatický deník 6.11.2014

Prachatický deník 26.9.2014

Aquatlon v Táboře

Grant města Prachatice

Závodníci oddílu Šumavského triatlonu Prachatice, Jirka Srch a Adéla Soumarová tímto děkují městu Prachatice za poskytnuté finanční prostředky z Grantu na rok 2014 podporující mimo jiné sportovně talentované děti a mládež. Oba závodníci zaznamenali v letošním roce řadu úspěchů zejména v Jihočeském poháru a Junior Cupu v triatlonu, duatlonu a aquatlonu. Jejich výsledky byly prezentovány v tisku (Prachatický deník), na webových stránkách České triatlonové asociace, Jihočeského svazu triatlonu a na oddílové vývěsce ve vestibulu prachatického bazénu.

Podpora města Prachatice

Oddíl Šumavského triatlonu děkuje prostřednictvím svého trenéra Míry Lorence městu Prachatice za poskytnutí finančních prostředků, které byly využity na organizaci závodu O pohár starosty města a dále na zajištění samotné činnosti oddílu v roce 2014. Dětem byly pořízeny cyklistické kombinézy s oddílovými logy a barvami. Podpora ze strany města přispěla k rozšíření stávající základny triatlonových závodníků v dětských kategoriích o zhruba pět dětí oproti roku 2013.

 

© 2005 - 2019 Šumavský Triatlon | Site Map | Printable View | HTML 5 | CSS | Created by B. Eninger