Rate this Content 2 Votes

Debnar zístal na EP stříbro

Brno, 21.5.2011 – Na závody Evropského poháru triatlonistů vyrazili i prachatičtí junioři Martin Debnar a Barbora Hlaváčová. Oba si vedli výborně a Debnar okořenil svůj výkon i stříbrnou medailí.

Ve velice silné konkurenci bojoval mezi juniory Martin Debnar i se svým reprezentačním kolegou Lukášem Kočařem, nakonec se mu podařilo získat jeho skalp.

Na úvod čekalo závodníky 750 metrů plavání. Martin Debnar plaval výborně a udržel se v čelní čtyřčlenné skupince, ve které byl i Kočař. Celkově plavání roztrhalo závodní pole do několika skupin. Tato vedoucí vyrážela na kolo prakticky společně. Na kole čekalo závodníky dvacet kilometrů. Martin měl trochu problémy s převodovkou, ale tuto část ustál také na výbornou. Na desátém kilometru však nasadil k trháku právě již zmiňovaný Kočař a dokázal si před běžeckou částí vytvořit přibližně dvacetivteřinový náskok na výborného norského závodníka Blummenfelta. Na pětikilometrovém běhu však vedoucí Kočař své postavení neudržel a na norského závodníka, který nakonec zvítězil v čase 1:00:54, ztratil tři čtvrtě minuty. Výborný závěr měl Martin Debnar a na Kočaře měl na druhém místě náskok deseti vteřin (celkově 1:01:14). Třetí nakonec doběhl Kočař.

I přes druhé místo na Evropském poháru byl Martin Debnar v cíli smutný. Litoval závady na kole. „V jednom sjezdu se ozvala rána. Vůbec nevím, o co šlo, ale musel jsem jet zbytek závodu na těžký převod a stálo mě to hodně sil, které mi možná v závěru chyběly. Byl to ale závod doma, takže jsem to nechtěl vzdát a bojoval až do konce, což se nakonec vyplatilo. Škoda, že to nestačilo na první místo. Myslel jsem, že to bude v mých silách. Před čtrnácti dny skončil v Belgii Blummenfelt až za mnou, když jsem mu dal na běhu skoro minutu,“ uvedl k závodu Debnar.

Na juniorky byla trať asi hodně náročná, protože již při plavání zkolabovala Slovinka Klemencová a při výběhu z vody do depa s koly to samé postihlo domácí Kaniščevovou. Prvenství si suverénně zajistila Slovinka Orazemová. Solidní výkon předvedla prachatická Barbora Hlaváčová. Potvrdila své postavení mezi českými závodnicemi a byla z nich nejlepší. Celkově byla osmá s dvouminutovou ztrátou na bronz. „U mě je plavání vždycky trochu boj, je to stále moje nejhorší disciplína. A potvrdilo se to i tady. Na druhou stranu mám ráda teplo, což mi vyšlo,“ komentovala závod Bára, která si nejspíše vybojovala nominaci na červnové mistrovství Evropy. „Jsem ráda, že jsem konečně ukázala, co ve mně je,“ dodal Bára.

média: Denik.cz, autor: Vladimír Klíma

© 2005 - 2019 Šumavský Triatlon | Site Map | Printable View | HTML 5 | CSS | Created by B. Eninger