Rate this Content 10 Votes

 

Martin Debnar je 30. triatlonista světa


Budapešť (Maďarsko), 12.9.2010 - Triatlonista ŠuTri Prachatice Martin Debnar se vrátil z vrcholu sezony, kterým bylo mistrovství světa juniorů v triatlonu. To se konalo v Budapešti.

Martin Debnar doběhl do cíle na třicátém místě, když na vítězného Španěla ztrácel těsně přes minutu a půl. Mezi Evropany byl sedmnáctý. „Třicáté místo se může zdát zklamáním, ale tak to určitě není. Naopak, Martin podal velice kvalitní výkon. Skončit minutu a půl za nejlepším závodníkem na světě není vůbec nic špatného a je vidět, že je na čem stavět,“ pochválil závodníka trenér prachatického týmu Miroslav Lorenc.

Do závodu odstartovalo na osmdesát závodníků, takže plavání byla pěkná mela. „Tady možná Martin trošku zaváhal. Vytvořil se postupně ve vodě dlouhý had, který se začal trhat. Škoda, že Martin zůstal na začátku druhé skupiny. Ta první byla velice silná a bylo jasné, že se na kole nebude možné na tuto skupinu dorazit. Šlo hlavně o to, neztratit další vteřinky,“ zhodnotil první část závodu Lorenc.

Martin Debnar Po cyklistické části zůstal rozdíl mezi skupinami prakticky stejný. „Martin jel rozumně a zbytečně to nepřepálil. Na čelo závodu nic neztratil a dalo se čekat, že v běhu něco stáhne. To se také potvrdilo, Martin měl v běhu srovnatelný čas s nejlepšími běžci na trati a vytáhl to na zmiňované třicáté místo. Ještě jednou dodávám, že je to velice kvalitní, při pohledu do výsledků ostatních kategorií je náš závodník nejlepším Čechem co se týče umístěním, i co se týče časových ztrát,“ dodal k závodu M. Lorenc a pokračoval: „Pro Martina je to velice dobrá výchozí pozice do další sezony. Ještě zůstává v juniorské kategorii a řada jeho soupeřů již musí věkově výše. Je na čem stavět a další sezona je velkou výzvou.“

Prachatické triatlonisty čeká 18.9 další vrchol sezony, zúčastní se Mistrovství české republiky v duatlonu v Janově u Hřenska. Jede sice menší výprava, ale závodníci určitě nebudou bez šancí na dobrá umístění. „Škoda, že nemůže startovat Valerie Eningerová, to by byl závod přímo pro ni, protože je vynikající běžkyně. Je však zraněna, má výron v kotníku a na start tedy nemůže,“ litoval absence jedné z favoritek závodu Miroslav Lorenc a doplnil: „Přesto máme svá želízka v ohni, své si určitě odvede Honza Hron či další naši závodníci. Uvidíme, zda se na startu objeví Martin Debnar, přeci jenom byla příprava na mistrovství světa a šampionát samotný hodně náročný, takže záleží na něm, jak se bude cítit.“

média: Denik.cz, autor: Vladimír Klíma

© 2005 - 2019 Šumavský Triatlon | Site Map | Printable View | HTML 5 | CSS | Created by B. Eninger