Rate this Content 6 Votes

 

Triatlonisté soutěžili na dvou frontách


Brno, Budičovice - Triatlonista ŠuTri Prachatice Martin Debnar se vrátil z vrcholu sezony, kterým bylo mistrovství světa juniorů v triatlonu. To se konalo v Budapešti.

Jihočeský pohár se konal jako MTB duatlon horských kol 4.9.2010, nejprve byla na programu běžecká část, pak následovalo horské kolo a končilo se znovu během. „Na startu jsme měli hodně závodníků a nakonec se i radovali z vítězství. Výborně začal Martin Kukačka, ale asi špatně poslouchal předzávodní rozpravu a na kole zamířil do depa o okruh dříve a musel se znovu docela daleko vracet na trať. Velký náskok ztratil, nakonec byl čtvrtý. Jako tým jsme však o primát nepřišli, závod vyhrál výborným během Honza Hron, který ve finiši porazil nestárnoucího Smrčku, bývalého výborného atleta,“ přiblížil v krátkosti duatlonový závod prachatický trenér Miroslav Lorenc.

Podstatně důležitější závody čekaly na závodníky ŠuTri v neděli 5.9 v Brně, kde se rozdělovaly body do Českého poháru mezi juniory a dorostenci. „Vzhledem k tomu, že se Martin Debnar připravuje na mistrovství světa, krátké soustředění s ním absolvovali Vašek Lebeda a Bára Hlaváčová, i když ne v plném rozsahu. Čekal jsem, že by výsledky mohly v Brně přijít a byl při závodech jako na trní, zda to vyjde,“ hovořil o svých předstartovních pocitech trenér.

Martin Debnar - Brno, český pohár v triatlonu (junioři) 2010 Jako první šel na start mezi dorostenci V. Lebeda. Na dorostence čekalo 750 metrů plavání, 20 km na kole a 4 km běhu. „Vašek mi udělal radost. Byl to nejkrásnější a nejdramatičtější závod. Vašek dobíhal do cíle ve finiši s jedním Ukrajincem, v cílové rovince se navzájem párkrát předběhli, soupeř Vaškovi sice křížil trať, ale ten se nedal a v posledních metrech ho předběhl a získal výborný bronz. Bronz je o to cennější, že Vašek na otočce kola spadl a musel celou skupinu dohánět. Je vidět, že má morální sílu. Závod vyhrál jeden z Maďarů, druhý byl Jakub Kočař, bratr Lukáše, který se pere o kategorii výše s Martinem Debnarem. S výkonem Vaška spokojenost, měl výborné plavání, hodně dobré kolo i výborný závěrečný běh,“ chválil svého svěřence Miroslav Lorenc.

Do závodů juniorských kategorií pak zasáhli Martin Debnar a Barbora Hlaváčová. I zde trenér myslel na medailová umístění. „U Martina byla cítit síla a věřil jsem v úspěch, i když některé zahraniční závodníky jsme vůbec neznali a nevěděli, co v nich je. Martin měl výborné plavání a vylézal vpředu. Kolo si odjel s kolegou z reprezentace Kubou Kršňákem a jedním ze závodníků domácího Ekolu. Tato trojice se ostatním vzdalovala a bylo jasné, že si Martin na medaili sahne. Nakonec ještě vystupňoval tempo na běžecké části a skoro o půl minuty se trhnul i Kršňákovi, který doběhl druhý. Martin vyhrál s přehledem. Nestartoval Lukáš Kočař, který dostal po návratu z olympiády mládeže v Singapuru vysoké horečky a nemohl tak nastoupit. Škoda, mohl to být s Martinem krásný souboj. Jinak pro Martina to byl poslední test před juniorským mistrovstvím světa, které je na programu nyní o víkendu v maďarské Budapešti. Startuje v neděli kolem poledního,“ pochválil výkon M. Debnara Miroslav Lorenc.

Barbora Hlaváčová tentokrát v závodě juniorek na stupně vítězů nedosáhla. „Výkon Báry byl pro mě tak trochu zklamáním, určitě na bednu měla. Plavalo se v hodně studené vodě, měla o deset stupňů méně, než v jaké trénujeme. Přesto Bára vylézala z vody ve druhé skupince za vedoucí dvojicí Durdiaková – Grabmüllerová. Vypadalo to velice dobře. Přišly dva cyklistické okruhy a Bára v té skupince chyběla. Myslel jsem si, že chytila defekt nebo spadla, ale po závodě mi řekla, že nezachytila nástup a již je nedotáhla. Nakonec vyhrála Durdiaková a druhá skončila po vynikajícím běhu Vlčková, kterou Bára porazila na Evropském poháru v Táboře. Třetí skončila Aneta Grabmüllerová a Bára doběhla pátá. Škoda, věřil jsem, že má fazonu a bude bojovat o medaile,“ zhodnotil závod juniorek M. Lorenc.

V Prachaticích tedy panuje velká spokojenost. „Moderátor Štěpán Škorpil při vyhlašování výsledků ocenil jednak název našeho oddílu a jednak výsledky, kterých jsme dosáhli. Nyní však již naše zraky směřují k juniorskému mistrovství světa v Budapešti, kde bude Martin Debnar reprezentovat nejen Českou republiku, ale i město Prachatice a náš oddíl. Všichni mu budeme držet palce,“ dodal Lorenc.

média: Denik.cz, autor: Vladimír Klíma

Budičovice - duatlon

Page 1 of 3 1 2 3 > >>© 2005 - 2019 Šumavský Triatlon | Site Map | Printable View | HTML 5 | CSS | Created by B. Eninger