Rate this Content 0 Votes

V Dubném vyhrál Erik Lorenc

Dubné, 30.4.2011 – Sezona triatlonů a duatlonů se již naplno rozběhla a závodníci ŠuTri Prachatice skočili rovnýma nohama do Jihočeského poháru.

První soutěží byl tradiční duatlon v Dubném a prachatičtí závodníci se zde neztratili. Nejprve se běželo 6 kilometrů, následovalo 24 kilometrů na kole a končilo se tříkilometrovým během. Ve startovním poli tentokrát chyběl prachatický Martin Debnar, který si plnil reprezentační povinnosti, a tak byl závod otevřený až do posledního metru.

První běžeckou část vyhrál prachatický junior Václav Lebeda těsně stíhaný oddílovým kolegou Erikem Lorencem a táborským Korousem. Na kole nejrychleji šlápl do pedálů Krejčí z Trisku České Budějovice a propracoval se do vedení těsně před mladého prachatického závodníka, hned za nimi byli v těsném závěsu další tři závodníci vedení Lorencem. Bylo tedy jasné, že závěrečný běh přinese pořádné drama. To také přišlo a mělo medailové vyústění pro prachatické závodníky. Drtivým finišem vyhrál Erik Lorence, který za sebou nechal o pět vteřin domácího Zajíce, třetí doběhl Korous. Václav Lebeda již nevydržel nasazené tempo a skončil celkově pátý se ztrátou necelé minuty na celkového vítěze. Vyhrál však suverénně o necelé dvě minuty svou kategorii. Dvanáctý v celkovém pořadí, kdy bylo hodnoceno pětapadesát závodníků, skončil Jan Hron.

média: Denik.cz, autor: Vladimír Klíma