Rate this Content 8 Votes

 

Triatlonisté jeli závod přes tři země


Horní Planá – Závodníci triatlonového klubu ŠuTri Prachatice se 21.8.2011 představili na tradičním závodě v terénním triatlonu, který vede přes tři země. Opět patřili k tomu lepšímu v závodním poli.

„Tradičně začíná závod plaveckou částí v Lipenské přehradě a pak se každý rok střídá další směr závodu. Tentokrát se pokračovalo na kole přes Německo a doběh byl v Rakousku,“ informoval o trati trenér prachatických triatlonistů Miroslav Lorenc a dodal: „Nepříjemné bylo, že si z toho Rakušané udělali národní šampionát. Startovali čtvrt hodiny před hlavním závodem, ale již na plavání je nejlepší závodníci dohnali a motalo se to mezi sebou.“

Prachatický tým měl na závodech několikeré zastoupení. „Mezi muži startovali Erik Lorenc s Karlem Plánkem, Vašek Lebeda pak plaval ve štafetě do 46 let s kluky ze Ski klubu Šumava a svou kategorii vyhráli. Těch 46 let je maximální součet let závodníků. V hlavní kategorii se objevil i reprezentant v silničním triatlonu Čelůstka a výborný biker Jindra, který se soustředí právě na terénní triatlon. Ti si to podle papírových předpokladů měli rozdat o medaile s Erikem Lorencem,“ hovořil o konkurenci trenér ŠuTri.

Ve vodě si suverénním způsobem vedl Čelůstka. „Erik si tentokrát vedl ve vodě dobře a vylézal v první desítce. Na kole potvrdil Jindra své bikerské přednosti a předjel Erika i Čelůstku. V depu před během měl na Čelůstku náskok jedné minuty a na Erika ještě o půl minuty více. Další závodníci měli kolem osmi minut, takže bylo jasné, že si to tři spolufavorité rozdají o medaile. Nakonec potvrdil ambice a dobrou formu Čelůstka, který Jindru předběhl a zajistil si vítězství. Erik také mohutně stahoval, ale přes Jindru se mu již nepodařilo dostat. Nakonec tedy bral třetí místo,“ shrnul závod samotný trenér Lorenc.

média: Denik.cz, autor: Vladimír Klíma

© 2005 - 2019 Šumavský Triatlon | Site Map | Printable View | HTML 5 | CSS | Created by B. Eninger