Rate this Content 0 Votes

 

Tým ŠuTri v Mělníku doplatil na zdravotní problémy


Mělník – triatlonový celek ŠuTri Prachatice se v sobotu 23.7.2011 představil na prestižní akci v Mělníku.

Zde se konal jediný závod Českého poháru ve sprint triatlonu. „Triatlon v Mělníku byl velmi specifický svým provedením. Plavalo se jen 750 metrů, na kole závodníci museli zdolat 20 km a běh měřil přesně 5 km. Na tyto dispozice nejsme příliš zvyklý, ale na druhou stranu jsem si před závodem říkal, že by některým našim závodníkům tato trať mohla vyhovovat,“ řekl na úvod trenér ŠuTri Prachatice Miroslav Lorenc.

Trenér místního triatlonového celku vkládal největší naděje do Martina Debnára. „Start mužů a juniorů byl ve stejný čas, takže jsem si myslel, že Martin by mohl své starší protivníky potrápit. Realita po startu ale byla krutá, jelikož náš závodník měl v průběhu triatlonu zažívací problémy, které mu nedovolily odvést stoprocentní výkon. V závěrečném běhu byl Martin skutečně vyčerpaný a závod dokončil se sebezapřením. Jeho výsledek nakonec nebyl až tak špatný, jelikož ve své kategorii skončil na druhém místě. Nebýt zdravotních komplikací, tak by ale mohl pomýšlet na lepší umístění,“ myslel si Lorenc.

V juniorské kategorii žen oblékla dres ŠuTri Barbora Hlaváčová, která se opět musela vyrovnat s právě vyléčenou nemocí. „Barče se skvěle vyvedl úvod triatlonu, když vylézala z vody na výborném třetím místě. Poté ale doplatila na dlouhou tréninkovou prodlevu, která byla způsobená jejím onemocněním. Trať v Mělníku byla navíc velmi náročná. Hodně prudkých stoupání jak na kole, tak i v běhu. Bára nakonec ve své kategorii obsadila druhé místo, se kterým může být podle mého názoru spokojená. Je vidět, že po těžkém zánětu se dává dohromady. Za týden v Táboře ji snad uvidíme v plné síle,“ přeje si Lorenc, kterému ale ihned po závodě přidělala vrásky na čele dopingová kontrola, která se zaměřila právě na jeho svěřenkyni. „Bára brala v minulých dnech hodně léků, takže mám trochu obavy, aby nenastaly nějaké komplikace. Bylo mi jí opravdu líto, jelikož v její kariéře se s podobnou situací nesetkala. Navíc v tak nepříjemnou chvíli,“ popsal nepříjemný zážitek Lorenc.

V Mělníku závodil také Václav Lebeda, kterému se stejně jako jeho týmové kolegyni velice vyvedlo plavání. V kole sice trochu ztratil, ale vše měl dohnat v závěrečném běhu. „Vaškovou nejsilnější disciplínou je vždy běh, ale to se bohužel v sobotu neukázalo. Jeho výkon byl velmi ovlivněn zvrtnutým kotníkem, který mu znepříjemňoval běžecký pohyb. Vašek nakonec doběhl na čtvrtém místě, což je jeho nejhorší výsledek v sezoně,“ sdělil dále Lorenc, který doufá, že jeho svěřenci se dají dohromady na blížící se Evropský pohár, který se koná v Táboře.

„Tuto sobotu nás čeká další důležitý triatlon, na kterém se nám snad povede lépe. Doufám, že veškerou smůlu jsme si vybrali v Mělníku. Nejdůležitější teď je, abychom se dali zdravotně do pořádku,“ dodal na samotný závěr hlavní trenér ŠuTri Prachatice Miroslav Lorenc.

média: Denik.cz, autor: Libor Staněk

© 2005 - 2019 Šumavský Triatlon | Site Map | Printable View | HTML 5 | CSS | Created by B. Eninger