Historie oddílu ŠUTRI očima zakladatele a trenéra Miroslava Lorence

Nápad založit triatlonový oddíl přišel v roce 2005 po Putimském triatlonu. Na tento triatlon se přijel podívat Ing.Vladimír Barták na kole z Prachatic a tento závod vyhrál Erik Lorenc startující za Kovosvit Tábor. Tehdy jsem Láďovi navrhnul, že by nebylo marné založit v Prachaticích triatlonový oddíl. Láďa byl v té době spoluvlastníkem firmy na vzduchotechniku (ARET). Slovo dalo slovo a v říjnu 2005 jsme se sešli - já, Barták a Böhm v restauraci Bastion v Prachaticích. Roman Böhm si vzal na starosti oblečení. Vladimír Barták vymyslel název ŠUTRI Prachatice a já jsem dával dohromady lidi a vše jsem koordinoval.

Závodit jsme začali v r. 2006. Pomalu se nám dařilo doplňovat tým. Přišel Filip Toul a Tomáš Krajánek od TC Dvořák, Hynek Okleštěk z Kovosvitu, Jirka Lenc a Roman Pech z Australian Vimperk, Hanka Kulišová z Netolic, Karel Plánek z Help Tri. Hned první sezonu bylo zřejmé, že když nebudeme doplňovat mladou "krev", bude oddíl pomalu odumírat. A tak jsem pátral po šikovných dětech. Jasně jsem musel hledat mezi plavci. Velice mi pomohly trenérky Hanka Kalná a Milena Hrabáková (Matějková), které jsem znal ze svého dřívějšího působení v plavecké škole a plaveckém oddíle. Osobně jsem kontaktoval Martina Debnara a Báru Hlaváčovou a vše dopadlo na jedničku. Bára i Martin dali o sobě v následujícím roce 2007 vědět na MČR žáků v Plzni. Bára první místo a Martin třetí. V roce 2007 ovládli závodníci ŠUTRI i jihočeský pohár. V konečném pořadí se seřadili Lorenc, Toul a Kukačka na prvních třech místech. Od roku 2007 se v JČP muselo s Šutrákama počítat. Ve všech ženských i mužských kategoriích. Do reprezentačního výběru ČR (SCM) se postupně propracoval M.Debnar, B.Hlaváčová, V.Lebeda a A.Jezlová. Je to až neuvěřitelné, že všichni naši "mladí" jsou zařazeni mezi nejlepší triatlonisty ČR.

V současnosti máme 25 závodníků. Díky sponzorům si můžeme sem tam koupit něco na sebe. Nejsme nijak bohatým týmem, ale kvalitou závodníků patříme mezi lídry v JČP i v ČP (dorost a junioři). Všestrannost našich závodníků dokazují výsledky v duatlonu a terénním triatlonu (Xterra). Myslím si, že vládne mezi Šutrákama zdravé ovzduší a jsem rád, že je triatlon baví. Určitě mě těší, když září stupně vítězů oranžovou barvou a budu se těšit na další společné akce (tréninky, závody a jiné).

Akce

Ostatní