Rate this Content 21 Votes

 

Martin Debnar byl z Čechů nejlepší


Prachatice – Vrcholným závodem triatlonistů v tomto roce byl víkendový světový šampionát v čínském Pekingu. Ve startovním poli se objevili i dva závodníci ze ŠuTri Prachatice Martin Debnar a Barbora Hlaváčová v juniorských kategoriích.

Prachatičtí závodníci měli možnost otestovat si tratě v čínském Pekingu, kde se před dvěma lety konala Olympiáda.

„Naši závodníci byli součástí triatlonové reprezentace České republiky, která byla téměř kompletní. Na Mistrovství světa startovaly všechny kategorie od juniorů přes K23 a seniory. Nás nejvíce zajímal start Báry Hlaváčové a Martina Debnara,“ uvedl trenér prachatických triatlonistů Miroslav Lorenc.

Bára Hlaváčová startovala v sobotu brzy ráno za deštivého počasí. „Formu si načasovala dobře a ve srovnání s evropským šampionátem ve Španělsku si v konečném pořadí o jedno místo pohoršila a skončila na vynikajícím 25. místě. Plavání byla pořádná mela, hlavně kolem bójek. Na trati 750 metrů zaplavala dobře a i při kole na dvacet kilometrů si držela střed pole, v běhu se jí podařilo urvat 25. místo. Startovalo 58 juniorek,“ shrnul vystoupení prachatické závodnice M. Lorenc.

Na Martina Debnara čekaly stejné objemy v neděli dopoledne. „Martin, čtvrtý z Mistrovství Evropy ve Španělsku, byl tak trochu papírovým favoritem za Evropu. Martin mírně zaváhal na plavání, ale potom se do toho dal na kole, stáhl ztrátu z plavání a čekala ho jeho nejsilnější disciplína běh. Zde nenechal nikoho na pochybách, že běhat umí. Předběhl svého reprezentačního kolegu Lukáše Kočaře, který dobře zaplaval a na kole jezdil v první skupině. Nakonec z toho bylo výborné 17 místo. Když vezmeme v potaz, že závodníci od čtvrtého do dvacátého místa byli v jedné minutě, je každému jasné, že tato kategorie byla nejvyrovnanější,“ shrnul závod juniorů Miroslav Lorenc. Martin byl v z našeho reprezentačního výběru se svým 17. místem nejlepší.

Prachatičtí závodníci se vracejí z Číny koncem tohoto týdne, jejich dojmy přímo ze šampionátu našim čtenářům zprostředkujeme.

média: Denik.cz, autor: Vladimír Klíma

© 2005 - 2019 Šumavský Triatlon | Site Map | Printable View | HTML 5 | CSS | Created by B. Eninger