Rate this Content 0 Votes

 

ŠuTri ovládlo Zátavský triatlon


Putim, 28.5.2011 – Další díl seriálu Jihočeského poháru triatlonistů se odehrál v okolí Putimi a závod se jel jako Zátavský triatlon.

„Závodilo se na olympijských distancích jeden a půl kilometru plavání, čtyřicet na kole a deset běhu. Na začátek sezony je to dost těžké sousto, proto možná bylo jen třiatřicet startujících. Škoda, že v našich barvách nestartoval Hynek Okleštěk, Honza Hron pak nastoupil ne zcela fit,“ uvedl ke konkurenci trenér ŠuTri Miroslav Lorenc.

V rámci přípravy na ME v Portugalsku se představil v závodě i juniorský reprezentant Martin Debnar. Dříve zde v Putimi jezdil poloviční distance, tentokrát se poprvé zúčastnil olympijských distancí a vedl si na jedničku. „Již na plavecké části získal Martin na druhého v pořadí více než minutový náskok. Prakticky odtahal celý závod sám a v cíli měl exkluzivní skoro čtyřminutový náskok na dalšího našeho závodníka Erika Lorence. Ten měl slabší plavání, kde na Martina ztratil přes pět minut, začal stahovat na kole, po něm již byl druhý a do cíle na běhu ještě trochu na Martina stáhl,“ popsal čelo závodu M. Lorenc a pokračoval: „Velice kvalitně zazávodila Valerie Eningerová a byla stále ve středu pole. Tentokrát solidně zaplavala, vydržela s konkurencí na kole a v závěrečném běhu potvrdila, že je především atletkou. Měla osmý nejlepší běžecký čas V cíli sváděla souboj s Honzou Hronem, který ji nakonec předběhl o dvě vteřiny. Honza skončil celkově jedenáctý, Valerie hned za ním. Celkem můžeme být s umístěním našich závodníků spokojeni,“ dodal k závodu trenér Lorenc.

Na startu chyběl i dorostenec Václav Lebeda, který si plnil reprezentační povinnosti. „Vašek absolvoval Závod olympijských nadějí ve slovenském Senci. Startoval po zdravotních problémech, které prodělal, přesto byl výborný, z českých závodníků byl nejlepší a skončil na bronzovém stupínku. Před ním doběhli pouze dva Maďaři,“ chválil závodníka Miroslav Lorenc.

média: Denik.cz, autor: Vladimír Klíma

Putim - triatlon
© 2005 - 2019 Šumavský Triatlon | Site Map | Printable View | HTML 5 | CSS | Created by B. Eninger