Rate this Content 1 Votes

 

Erik Lorenc vyhrál svou kategorii SP


Špindlerův Mlýn – Další závod Světového poháru v terénním triatlonu přivítal 13.8.2011 Špindlerův Mlýn. Stejně jako loni nechyběl na startu Erik Lorenc z prachatického celku ŠuTri. Vedl si skvěle a vyhrál svou kategorii do 35 let.

„Trať byla hodně podobná té loňské, jen na běhu byla malá změna, když tu byl jeden výběh a seběh navíc. Loni ale bylo hrozné počasí, letos sice před závodem zapršelo, ale na závod již to bylo dobré, jen asi půl kilometru jsme na kole jeli hrozným bahnem,“ přiblížil trať prachatický triatlonista. Plavání mělo 1,2 kilometru. „Plavání bylo s přeběhem, kde to pořádně klouzalo. Jinak to ve vodě bylo pořádné maso, neskutečně se to mlelo a voda byla dost studená. Vylézal jsem na nějakém 55. místě v celkovém pořadí. Ale je třeba říci, že konkurence byla podstatně větší než loni. Nyní se jede další velký závod v německé Žitavě, takže přijela skvělá světová konkurence,“ uvedl E. Lorenc k první části závodu.

Velmi dobrou disciplínou prachatického závodníka je kolo. To měřilo 30 kilometrů. „Sice jsem se trochu zdržel v depu, ale to na výsledek nemělo vliv. Na kole se mi jelo velice dobře a hodně jsem ztrátu z plavání stahoval. Měl jsem osmnáctý nejlepší čas v cyklistice, což bylo velice dobré. V poslední době mi sedí kolo i běh, a tak jsem i na závěrečné běžecké desítce řadu závodníků předběhl. V běhu jsem měl v absolutním pořadí osmý nejlepší čas, to je určitě skvělé,“ pochvaloval si Erik Lorenc, kterého jeho výkony vyzvedly až do čela pořadí kategorie do 35 let. „Vítězství v kategorii znamená, že jsem se kvalifikoval na Havaj. Jak s tím naložím, zatím nevím. Letos mám docela natrénováno a dlouhé triatlony mi jdou. Ještě to musím promyslet a záleželo by také na tom, zda bych sehnal dost peněz, Havaj není zrovna levná záležitost,“ přemýšlí E. Lorenc nad dny příštími a dodává: „Samozřejmě musím poděkovat všem, kteří mi pomáhají jak po sportovní, tak ekonomické stránce. Ani na svěťák do Špindlu není jednoduché se vydat.“

média: Denik.cz, autor: Vladimír Klíma

© 2005 - 2019 Šumavský Triatlon | Site Map | Printable View | HTML 5 | CSS | Created by B. Eninger