Rate this Content 4 Votes

 

ŠuTri Prachatice ladí formu, jeho sezona pomalu graduje


Strakonice, 21.8.2010 - Místní triatlonový celek ŠuTri Prachatice vstupuje tento týden do hlavní fáze přípravy.

Svěřenci Miroslava Lorence právě v těchto dnech urputně trénují, aby byli co nejlépe připraveni na vrchol letošní sezony. Součástí přípravy byl i běžecký závod ve Strakonicích minulou sobotu, kde se představili hned dva závodníci prachatického týmu. Martinovi Debnarovi i Václavu Lebedovi se podařilo zaběhnout skvělý závod.
„Na akci byli hodně kvalitní závodníci, kteří se prezentovali jako skvělí atleti. Martin ale ukázal svou výbornou formu a skončil ve Strakonicích na prvním místě. Těšit ho mohla i finanční částka, kterou po závodě obdržel. Není zvykem, aby v triatlonu za svůj výkon dostával prémie,“ pověděl na úvod trenér ŠuTri Miroslav Lorenc, který byl spokojený i s výkonem Václava Lebedy. „Martinovi sekundoval velmi zdatně a skončil těsně za ním, tedy na druhém místě. V sobotu jsme tak nejen obsadili čelní místa, ale kluci si navíc zpestřili svou současnou náročnou přípravu,“ doplnil Lorenc.
Martin Debnar a Václav Lebeda ŠuTri má tento víkend nabitý k prasknutí, jelikož na závodníky čekají tři těžké závody. „V pátek je ve Zlivi sprint triatlon. Den na to nás čeká na tom samém místě klasický triatlon a v neděli vše uzavírá soutěž ve štafetě, která se koná taktéž ve Zlivi. Série těchto akcí je důležitá především pro závodníky, kteří často absolvují triatlony Jihočeského poháru. Ve Zlivi pořadatelé připravili opravdový vrchol sezony, jelikož se jedná o mistrovství Jihočeského kraje. Zde se bude rozhodovat o celkových vítězích,“ vyzdvihl důležitost blížící se akce Miroslav Lorenc. Tým z Prachatic by měl jet do Zlivi v co možná nejsilnější sestavě, ale mladší závodnici ŠuTri přece jen berou tento závod s určitou rezervou, jelikož jejich sezona bude gradovat v dalších týdnech. „Za čtrnáct dní naši junioři pojedou do Brna, kde budou závodit v Českém poháru. Například pro Báru Hlaváčovou to bude asi nejdůležitější triatlon v tomto roce, protože jí půjde o celkové třetí místo. Já osobně se do Brna velice těším. Organizátoři tamní akce mají tu čest uspořádat každý rok závod, který spadá do Evropského poháru, takže z tohoto hlediska to bude velký zážitek,“ sdělil dále budoucí program svých svěřenců trenér Miroslav Lorenc.
Tento týden tak čeká mladé závodníky ŠuTri důležité soustředění, které by jim mělo dopomoci k co nejlepším výsledkům. „Skoro každý den teď trávíme poctivým tréninkem, protože závěr sezony bývá nejnáročnější. Plavat jezdíme pravidelně do bazénu ve Volarech, protože naší přípravě více vyhovuje. Co se týče tréninků na kole a v běhu, tak ty se většinou odehrávají v okolí Prachatic,“ popsal podrobnosti soustředění Lorenc, který si dále přeje, aby se jeho triatlonistům vyhnula nepříjemná zranění. V tomto období, kdy sezona graduje, bývá častým zvykem, že dochází k přetažení těla, které tvrdý trénink nevydrží. Vedle tvrdých tréninkových dávek proto zařazujeme i hodně regenerace a snažíme se co nejvíce odpočívat,“ řekl Lorenc.
O největší motivaci ze všech závodníku ŠuTri má postaráno rozhodně Martin Debnar, kterého čeká 12. září Mistrovství světa v Budapešti. „Martin se na tuto monstrózní akci nominoval v posledních závodech v Českém poháru. Jeho kolega z reprezentace Lukáš Kočař se na mistrovství představí také, takže se máme opravdu na co těšit. Oba triatlonisté spolu vždy svádějí tuhé a vyrovnané boje. Lukáš navíc skončil na olympiádě v Singapuru na šestém místě, což je skvělý výsledek, ale na minulém závodě v Táboře ho Martin skoro překonal. Pro našeho triatlonistu to bude velký závod, ve kterém může potvrdit svou dobrou aktuální formu,“ dodal na samotný závěr hlavní trenér prachatického týmu Miroslav Lorenc.

média: Denik.cz, autor: Libor Staněk

Strakonice - běh - 21.8.2010

Page 1 of 3 1 2 3 > >>© 2005 - 2019 Šumavský Triatlon | Site Map | Printable View | HTML 5 | CSS | Created by B. Eninger