Rate this Content 0 Votes

 

Triatlonisté zajeli solidně na EP


Tournai (Belgie), 30.4.2011 – Triatlonová sezona již naplno odstartovala a závodníci ŠuTri Prachatice se hned představili i na mezinárodní scéně.

„Absolvovali jsme před Velikonocemi pětidenní kvalitní soustředění u nás v Prachaticích, které jsme zakončili oddílovým závodem v triatlonu. Vydařilo se počasí, takže jsme splnili vše, co jsme měli naplánováno. Byla to dobrá příprava,“ pochvaloval si trenér prachatických triatlonistů Miroslav Lorenc. Martin Debnar spolu s Barborou Hlaváčovou vyrazili hned v úvodu sezony v barvách juniorské reprezentace České republiky na Evropský pohár do Belgie, kde se mělo ukázat, jak se na sezonu připravili. Oba podali velice kvalitní výkony, i když ten Martina Debnara kalí ta skutečnost, že nakonec nebyl v soutěži vůbec hodnocen.

„Martin již na podzim a při letošních aquatlonech potvrdil, že patří mezi naší absolutní běžeckou špičku i co se týče konfrontace s muži. Bára přes zimu hodně vylepšila běh i plavání, takže do Belgie odjížděli dobře připraveni,“ pochvaloval si zimní přípravu Lorenc a přiblížil závody Evropského poháru: „Martin bojoval v konkurenci sedmdesáti juniorů z celé Evropy, ale představili se třeba i Jihoafričané. V takovém počtu to bylo při plavání hodně náročné a nějakých tři sta metrů boj tělo na tělo. Martin to však zvládl docela dobře. Když vylézal z vody, viděl před sebou největšího českého soupeře Kočaře a na přeběhu do cyklistického depa, které mělo nějakých čtyři sta metrů, ho seběhl. Na kolo tedy vyráželi společně, ale Martina stálo kolo hodně sil, protože ho musel táhnout. Do poslední běžecké části vyrážel z desátého místa a rovnoměrným během dorazil čelní skupinu a bojoval dokonce o druhé místo. Nakonec protnul cílovou pásku jako třetí, ale byl následně diskvalifikován za to, že v cyklistickém depu nedal přilbu do správného boxu. V té euforii si nikdo signalizace rozhodčích nevšiml, takže Martin neabsolvoval patnáctivteřinovou stopku v depu, což ho nakonec stálo třetí místo. Přesto je třeba Martinův výkon hodnotit jako vynikající, ukázal, že Evropě stačí, což by měl potvrdit letos na evropském šampionátu v Portugalsku. Bára bojovala ve čtyřicetičlenném poli juniorek. V plavecké části se dostala do středu startovního pole, takže ve vodě dostávala rány ze všech stran. Na kole začala stahovat soupeřky a v běžecké části se dostala až na výborné sedmé místo a skončila za šestou Anetou Grabmüllerovou. Pokud Báře vydrží forma přes sezonu, mohla by také zabojovat o Evropu.“

Prachatické triatlonisty nyní o víkendu čekají další dva podniky, tentokrát z Jihočeského poháru. „Zítra se v Tálíně koná duatlon na horských kolech, v neděli pak máme na pořadu Prachatický triatlon. Doufám, že budeme moci nastoupit v co nejsilnějším složení, aby zůstalo prvenství v Prachaticích,“ burcuje své svěřence trenér Lorenc.

média: Denik.cz, autor: Vladimír Klíma

© 2005 - 2019 Šumavský Triatlon | Site Map | Printable View | HTML 5 | CSS | Created by B. Eninger