Rate this Content 4 Votes

 

Štafety ŠuTri vyhrály Mistrovství jižních Čech


Zliv, 28.8.2010 - Závěr Jihočeského poháru triatlonistů již tradičně obstaral závod ve Zlivi, který bývá vždy triatlonovým svátkem.

O uplynulém víkendu se nejprve v sobotu konal závod jednotlivců a poté v neděli závod štafet, který byl současně i Mistrovstvím Jihočeského kraje. Závod jednotlivců se konal na olympijských distancích 1,5 km plavání – 44 km kolo – 10 km běh. Z prachatických závodníků zde chyběli Martin Debnar s Erikem Lorencem, kteří patří k jihočeské špičce. „Martin se připravuje na mistrovství světa v Budapešti a má tedy tréninkový režim trochu upraven. Erik si při terénním triatlonu ve Špindlerově Mlýně zlomil před pár týdny žebro a prakticky je do konce sezony vyřazen ze hry,“ uvedl k absencím závodníků trenér Lorenc a připomněl ještě závod v juniorských kategoriích: „Mezi juniory jsme měli Vaška Lebedu a Báru Hlaváčovou. Tato kategorie měla poloviční distance, proto soutěžila samostatně. Oba suverénně vyhráli své kategorie a jeli velice takticky. Jsem s nimi velice spokojen.“

Z leva Martin Debnar, Filip Toul, Václav Lebeda Hlavní závod se konal za velmi chladného počasí. Závodníků se sice představilo o něco méně než obvykle, ale nechyběla kvalita. „Z vody vylézal s náskokem táborský Lemberka, za ním pak Zajíc s naším Filipem Toulem. Za nimi byla zase trochu díra a v další skupině se již objevovali další naši závodníci. Po kole se vytvořila silná čtyřka, když se ke třem již zmiňovaným dotáhl výborný běžec Valtr z Trivy Praha. Bylo jasné, že si to tito závodníci rozdají o prvenství. Nakonec vyhrál Valtr před Zajícem a našim Filipem Toulem. Vítěz není hodnocen do Jihočeského poháru, proto se v této soutěži všichni další posunuli o místo výše. Výborně si vedli i další naši borci, Martin Kukačka byl celkově pátý, Honza Hron sedmý, Tomáš Krajánek osmý, svou kategorii vyhrál Hynek Okleštěk,“ vyzdvihl výkony prachatických triatlonistů Miroslav Lorenc.

Nedělní štafety přinesly do prachatického tábora ještě větší radost. Soutěžilo se na distancích 500 metrů plavání – 20 km na kole – 5 km běhu. Mezi muži mohou nastoupit čtyři závodníci a jako cílový čas se počítá čas třetího z nich v cíli. U žen je počet o jednu závodnici ponížen.
Prachatičtí do nedělního závodu posílili. K v sobotu výbornému Filipovi Toulovi naskočil junior Vašek Lebeda a současná jihočeská jednička Martin Debnar, který si z přípravy na MS odskočil pouze na tento závod. Podobné to bylo u žen, kdy na štafetu přijela Valerie Eningerová, která doplnila Barboru Hlaváčovou. „U kluků jsem v titul věřil, i když soupeři byli silní. Filip Toul prokázal týmového ducha, když čtyři kilometry před koncem druhé části píchl a dojížděl na prázdném kole. V závodě jednotlivců se to balí, ale tady se zakousl, ostatní mu pomohli a ani na kole prakticky nic neztratili. V závěrečném běhu si kluci v klidu doběhli pro jihočeský titul, v cíli měli na druhý Trisk České Budějovice skoro tři minuty náskok. Výborně zajela i děvčata. Kolo táhla Bára, v běhu zase Valerie. Výborně si pomohly a o více než dvě minuty porazily tak silný pár, jakým je českobudějovické duo Procházková s Krejčovou. Zkrátka ze štafet máme nesmírnou radost,“ komentoval nedělní závody M. Lorenc.

média: Denik.cz, autor: Vladimír Klíma

Zliv - triatlon

Page 1 of 3 1 2 3 > >>Zliv - družstva

Page 1 of 2 1 2 > >>© 2005 - 2019 Šumavský Triatlon | Site Map | Printable View | HTML 5 | CSS | Created by B. Eninger